Nogometaši Hrvatske plasirali su se u finale SP u Rusiji nakon što su u srijedu u Moskvi u polufinalnom susretu svladali Englesku sa 2-1 u produžetku, a pobjednički pogodak postigao je Mario Mandžukić u 109. minuti.

U petoj minuti Englezi su poveli 1-0, a Hrvatska je Perišićevim golom u 68. minuti izjednačila na 1-1.

Rezultat 1-1 ostao je i nakon 90 minuta, pa su uslijedili produžeci i u 109. minuti Perišić je glavom prebacio loptu do Mandžukića koji ljevicom zabija za pobjedu 2-1.

Nakon pobjede, u Hrvatskoj je nastao opći delirij, ali veliko veselje vladalo je i među hrvatskim reprezentativcima na moskovskom stadionu.

U velikoj fotogaleriji donosimo najupečatljivije trenutke snimljene nakon sučeva zadnjeg zvižduka, uključujući prizor Domagoja Vide s razigranim sinom, emocijama obuzetog Dejana Lovrena, Marija Mandžukića zaogrnutog hrvatskom zastavom s natpisom ‘Slavonski Brod’, Šimu Vrsaljka koji je od zastave na travnjaku napravio ‘jastuk’…